Olympijská sportoviště

Níže najdete přehled a doporučenou formu dopravy na jednotlivá sportoviště v době konání Olympijských her 2024 v Paříži.

 

Bercy Arena

sport: basketbal

Stanice Bercy (linky metra 6 a 14) a pařížské nádraží Gare de Lyon (linky RER A a D, vlaková linka R, linka metra 1)

 

Eiffel Tower Stadium

sport: beach volejbal

Champ de Mars Tour Eiffel (linka RER C), Pont de l'Alma (linka RER C), Bir Hakeim (linka metra 6) a Alma Marceau (linka metra 9)

 

The Chateau de Versailles

sport: equestrian

Versailles Chantiers (linka RER C, linka N z nádraží Gare Montparnasse v centru Paříže, linka U ze stanice La Défense), Versailles Château (linka RER C) a Versailles Rive Droit (linka L z nádraží Gare Saint-Lazare v centru Paříže). Mezi místem konání soutěže a těmito stanicemi budou jezdit speciální přímé autobusy pro diváky.

 

Le Bourget

sport: sportovní lezení

Le Bourget (linka RER B a tramvajová linka T11)

 

Parc des Princes

sport: fotbal

Preferovanou stanicí je Pont du Garigliano (RER C)

Kromě toho můžete v závislosti na svém místě na tribuně využít také:

Marcel Sembat (metro 9), Porte d'Auteuil (metro 10) a Porte de Saint-Cloud (metro 9) – u obou stanic se ale očekávají mimořádně velké davy lidí.

 

Paris La Défense Arena

sport: vodní pólo

La Défense - Grande Arche (linka RER A, vlakové linky L a U, linka metra 1, tramvajová linka T2) a ze stanice Nanterre Préfecture (linka RER A)

 

Stade Roland-Garros

sport: tenis

Avenue Foch (RER C) a Porte Dauphine (linka metra 2, tramvajová linka T3b), které jsou přímo spojeny s místem konání přímou autobusovou linkou "Paris 2024" určenou pro diváky. A stanice Porte d'Auteuil (linka metra 10), kde se ale očekávají mimořádně velké davy lidí.

 

South Paris Arena

sport: volejbal

Porte de Versailles (linka metra 12), Balard (linka metra 8), Porte de Vanves (linka metra 13) a Georges Brassens (tramvajová linka T3a)

 

Stade de France

sport: atletika

Stade de France Saint-Denis (linka RER D), La Plaine Stade de France (linka RER B), Saint-Denis Porte de Paris (linka metra 13)

Aby se však předešlo mimořádnému počtu cestujících, který se v těchto stanicích očekává, doporučujeme divákům, aby pokud možno využili stanice Pleyel (linka metra 14), stanice Front Populaire (linka metra 12) nebo Gare Saint-Denis (vlaková linka H z Gare du Nord v centru Paříže). Mezi těmito dopravními uzly a stadionem Stade de France budou vytvořeny značené pěší trasy.

 

The Vaires-sur-Marne Nautical Stadium

sport: canoe slalom, rychlostní kanoistika